maple.jpg
  • Ohlédnutí a výhled do budoucnosti

Začátkem září to bude rok, co bylo v budově Junáku slavnostně otevřeno rodinné centrum Beránek. Jeho činnost se postupně rozvíjela podle potřeb maminek, které centrum začaly navštěvovat. Mimo pravidelná setkání jsme začali s cvičením pilates, uspořádali jsme burzu dětského oblečení, zaplavali jsme si v  bazénu na Mítkově, navštívili jsme zvířátka na farmě, v červenci jsme byli na letním táboře v Březové nad Svitavou…

Nyní je před námi další školní rok a činnost centra bude dále rozšířena. Budeme mít otevřeno čtyři dopoledne v týdnu, pondělí až čtvrtek, a ve středu i odpoledne. Proti minulému roku budeme mít navíc v nabídce pondělní Cvičení pro rodiče s batolátky pod vedením Lindy Sloupenské, ve středu odpoledne bude angličtina pro maminky (lektorka Michaela Maříková) s možností hlídání dětí ve vedlejší místnosti, ve čtvrtek bude pro děti krátký edukační program o světě kolem nás. Středy jsme nazvaly „maminkovské“, protože v tyto dny bude program směřován především k maminkám-jako minulý rok budou přednášky na různá témata, diskusní klub „Maminky maminkám“, navíc, jednou měsíčně,  budeme mít Vyrábění s KatkouBartheldy, např.patchwork, vyrábění z květináčů, ubrousková technika, pletení z papírového pedigu apod.. Během programu pro maminky bude krátký program pro děti, aby se maminky mohly lépe soustředit.

Cvičení pilates (lektorka Lucie Králová) bude pokračovat, jen bude v úterý namísto pondělí a vedlejší místnost bude sloužit nejen k pohlídání dětí, ale i jako herna pro maminky s dětmi, které o cvičení nemají zájem. Po skončení cvičení bude následovat program pro děti-říkanky a drobné vyrábění. Stejně tak v pondělí, kdy bude v jedné místnosti probíhat cvičení rodičů s batolátky, bude možnost si v druhé místnosti pohrát.

Snažíme se co nejlépe vyjít vstříc Vašim potřebám. Doufáme, že v tomto školním roce se nám to podaří alespoň stejně dobře jako v roce minulém.

MUDr. Jana Skalická, koordinátorka RC Beránek