maple.jpg

Při výchově od narození až po dospívání je nejdůležitější tolerance a láska rodičů k dítěti a k sobě navzájem.Vzájemný vztah rodičů je a vždy musí zůstat prvořadý. Teprve od něj se odvíjí vztah dítěte k rodičům i jeho celkový vývoj Pouze v klidném prostředí, plném vzájemné lásky a porozumění, se může matka i otec uvolněně soustředit na jednotnou výchovu dítěte a dítě může s pocitem jistoty, bezpěčí, zázemí a důvěry dobře prospívat. Velkou roli v dobrém rozvoji dítěte sehrává nejen trpělivost, ale především důslednost, rozvážnost a disciplína obou rodičů.

VÝZNAM SPRÁVNÉ MANIPULACE S DÍTĚTEM

Téma manipulace s dítětem si zaslouží podstatně větší pozornost, než by se mnohým mohlo na první pohled zdát, Správné zacházení s dítětem a podněty, které mu nabídneme v prvních dnech, týdnech a měsících jeho života a které by měly býtv souladu s jeho psychomotorickou vyspělostí a potřevami, výrazně ovlivní řadu oblastí jeho celkového dlouhodobého vývoje a prospívání. Přiměřené zacházení s malým kojencem má velký vliv na správné zapojení a posílení zádového a břišního svalstva, které zajišťuje zdravé postavení páteře, dobrou funkci vnitřních orgánů i spolupráci ramen a pánve při vzpřimování. Dále podmíní rozvoj rovnováhy, koordinace pohybů a orientačních dovedností dítěte i souhry mozkových hemisfér. Příznivě ovlivní také psychický a rozumový vývoj dítěte včetně schopnosti soustředěné spolupráce při výchově i v době předškolní a školní docházky.

Modní záležitostí je chovat se dnes k našim nejmenším dětem jako ke starším, silnýn, vyspělým a odolným.Děti jsou oblékány do riflí, nošeny bez peřinek, ve svislé poloze, v klokánkách a loktuších. Jsou posazovány a stavěny již v době, kdy nato ještě nejsou zralé a dostatečně připravené a jsou příliš vystavovány nebezpečí nákaz v prostředí velké koncentrace lidí, např. v supermarketech. Rodiče malých dětí sevzájemně sledují, ovlivňují, a získávají tak stále větší odvahu vystavovat své děti této nepříjemné zátěži, něboť na první pohled se zdá, že děti vše zvládají statečně. Ovšem následky, jako jsou častější onemocnění, špatně vybudovaná imunita nebo vadné držení těla a potíže s tím spojené si nesou po celý život.

- Kontakt: Linda Sloupenská, tel. 777 598 892, linda.sloupenska(at)seznam.cz